Kliknij, a przejdziesz na angielską werskję witryny   Kliknij, a przejdziesz na niemiecką werskję witryny   Kliknij, a przejdziesz na  francuską wersję witryny   Kliknij, a przejdziesz na rosyjską werskję witryny   Kliknij, a przejdziesz na  BIP

dodaj do ulubionych   ustaw tę strone jako startowš   napisz do nas!   

 Gimnazjum   |  forum   |  absolwenci   |  historia   |  kadra   |  sukcesy   |  chór szkolny   |  nasze miasto  

  Aktualności
  Wydarzenia 2011/2012
  Wydarzenia 2010/2011
  Patron I LO
  Statut ZSO nr 1
  WSO
  Kalendarz szkolny
  Spotkania z rodzicami
  Plan lekcji
  Serwis nauczycielski
  Ad Operam!
  Pomoc stypendialna
  Dla kandydatów
  Matura 2012
  Sport w I LO
  Pausenradio
  Przemoc w szkole
  Samorząd Uczniowski
  interklasa 2007/08
  bezpieczna sieć
  spacerem po szkole
  lekcje multimedialne
  DELF
  ECDL
  DSD C1
  j. ang
  klasy bilingualne
  eTwinning
  sokrates-comenius
  młodzież debatuje
  Agenda 21
  COST 725
  IZOP
  francusko-polska
  niemiecko-polska
  węgiersko-polska
  euroszkoła w Internecie
  europa w szkole
  Europeistyka w I LO
  społeczeństwo informat.
  historia Unii Europejskiej
  instytucje i organy
  symbole
  młodzież w Unii
  Unia a Polska
  eurolinki
  poznaj Hiszpanie
  Ciekawe linki
  Bezpieczny Komputer
  Zrozum Boryska
  Diversity 2003
  ISO
  Wydarzenia 2002/2003
  Wydarzenia 2003/2004
  Wydarzenia 2004/2005
  Wydarzenia 2005/2006
  Wydarzenia 2006/2007
  Wydarzenia 2007/2008
  Wydarzenia 2008/2009
  Wydarzenia 2009/2010
  Zespół redakcyjny
  Panel

Dołącz do polskiej akcji Pajacyk - Zafunduj dziecku obiad!



KONSPEKT LEKCJI MULTIMEDIALNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
opracował mgr Andrzej Widota

Uwagi wstępne
Zadania typu general knowledge quiz powodują często u uczniów reakcję typu: "Skąd mam wiedzieć?". Wynikiem tego może być zniechęcenie do wykonywania zadania, co z kolei prowadzi do sytuacji w której nauczyciel sam udziela odpowiedzi na większość zadanych pytań podczas sprawdzania pracy. Z drugiej strony, oczywiste jest, że zastosowanie ogólnej wiedzy z zakresu różnych dziedzin w nauce języka obcego jest niezwykle istotne, gdyż jest on uczniom potrzebny do opisywania zjawisk i sytuacji rzeczywistych a nie zmyślonych przez autora podręcznika. Nie należy zatem tego typu ćwiczeń lekceważyć, ani, tym bardziej, rezygnować z nich. Wykorzystanie Internetu jako źródła wiedzy niesie za sobą podwójną korzyść. Uczniowie nie tylko sprawdzają informacje, ale łączą użycie języka angielskiego z użyciem Internetu, co jest sytuacją niezwykle częstą we współczesnym świecie.

Poziom: elementarny/średnio-zaawansowany

Cele lekcji
Połączenie wiedzy z zakresu użycia komputera i Internetu z użyciem języka angielskiego przy rozwiązywaniu testu z wiedzy ogólnej.

Przebieg lekcji
  1. Uczniowie pracują w parach. Zajmują miejsca przy komputerach i otwierają wskazany plik. Znajduje się w nim GENERAL KNOWLEDGE QUIZ w formie tabeli. Ich zadaniem będzie odpowiedzieć na pytania, najpierw w miarę możliwości samodzielnie a następnie z użyciem wskazanych adresów internetowych. (czas: 20 minut)
  2. Korzystając ze znalezionych informacji uczniowie przygotowują dwuminutowe przemówienie na jeden z tematów otrzymanych od nauczyciela. Mogą teraz skorzystać z dodatkowych adresów internetowych, które pozwolą pogłębić wiedzę w obrębie zadanego tematu. Przemówienia są następnie drukowane. Zostaną zaprezentowane przed klasą na kolejnej lekcji. Sposób przygotowania i prezentacji zostaną ocenione. (czas: 20 minut)

GENERAL KNOWLEDGE QUIZ

I. Answer these questions using the following web sites:

http://encarta.msn.com
http://www.yahoo.com

  1. Where do anteaters live?
  2. What is the capital city of Uruguay?
  3. Where does the two-humped camel live?
  4. What are the differences between African and Indian elephants?
  5. What is the official language of Chile?
  6. How long is the longest river in the world?
  7. What and where is the Valley of Kings?
  8. Where is the Sea of Tranquility?
  9. Who invented gunpowder?
  10. Who was the Iron Lady?
  11. What does UNESCO stand for?
  12. Which is the nearest city to Heathrow Airport?
  13. Which three nationalities did Einstein have?
  14. Which metal boils at the highest temperature: silver, gold or lead?
  15. When did Elizabeth II become Queen of the United Kingdom?
II. You will now be given one of the topics included in the questions and will be asked to prepare a two-minute speech for the class.

TOPICS:
  1. Compare Indian and African elephants
  2. The reign of Queen Elizabeth II
  3. Who was the Iron Lady?
  4. Albert Einstein
  5. The role of UNESCO
  6. The Valley Of Kings
  7. London and its sights
  8. The inventions of the ancient Chinese

Andrzej Widota




Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi



Internetowa Szkoła Olimpijska

http://www.ukie.gov.pl

Zagłosuj na nas! Szukaj w Eduseeku!

Interklasa - Polski Portal Edukacyjny




DSD

ogółem: 1864537
dzisiaj: 935

statystyki dokładne

47-400 Racibórz, ul. Kasprowicza 11, tel. (32) 4154452, 4154453 fax. (32) 4140324
CMS: Mymen. Strona została wygenerowana w 0.091163 s