Raciborski Kasprowicz na snowboardzie i nartach

Grupa uczniw naszej szkoy wraz z opiekunami opuszczajc mury szkoy wyjechaa rankiem
11 stycznia 2012
na narty i snowboard.
Nasze obawy o niesprzyjajce warunki atmosferyczne okazay si bezpodstawne.
Przywita nas licznie onieony Korbielow – niewielka wie pooona w Beskidzie ywieckim. Trafilimy na najlepszy termin, bo wanie wtedy odnotowano tam rekordow pokryw nien. W rejonie gry Pilsko leao miejscami nawet ptora metra niegu.

Zatrzymalimy si w Schronisku Modzieowym, ktrego waciciele ciepo nas przyjli. Po zakwaterowaniu nie marnowalimy czasu i czym prdzej ruszylimy na stok, gdzie ju czekali instruktorzy.
Zjedalimy na Buczynce i na Pilsku (drugiej co do wysokoci grze w Beskidzie ywieckim). Byli wrd nas zaawansowani narciarze i snowboardzici, a take pocztkujcy amatorzy tych sportw. Pierwsze lekcje na snowboardzie okazay si bardzo bolesne, kolejne upadki nie zraay nas jednak, dzielnie wstawalimy, by przejecha kolejne kilka metrw ;). Bardziej dowiadczeni szaleli na stokach i na snowparku, kolejnej atrakcji tego wyjazdu. Zmczeni, poobijani, ale przeszczliwi wrcilimy do schroniska, na kolacj. Tak min pierwszy dzie – roda, nie liczc przegadanej nocy. Czwartek – cay dzie na stoku. W przerwie midzy zjazdami mielimy do dyspozycji karczmy, a tam herbatk z cytryn, frytki, zapiekanki, inne przekski i podsuszanie zmoczonych ubra. W schronisku take wietnie mija nam czas. Byy: rozmowy, tace, zabawy. Dziewczyny upieky ciasto, zrobiy placki, tosty, ciep kaw, herbat. Czego chcie wicej?! ;). Nadszed dzie ostatni: 13 stycznia 2012, pitek. Przy pakowaniu towarzyszyy nam smutne myli o kocu tego cudownego czasu. Jeszcze chwilka na stoku, ostatnie upadki i ruszylimy w drog powrotn. Pnym popoudniem zawitalimy do Raciborza. Wyjazd by bardzo udany i z niecierpliwoci czekamy na kolejne ;).

uczniowie