Wycieczka do Warszawy

W dniach 13- 15 kwietnia uczniowie klasy III H, ze swoimi rwienikami z MF wzili udzia w wycieczce zorganizowanej przez szkolnego historyka pana Krystiana yczka.
Modym zapalecom historii i WOS-u nie straszna bya nawet pora wyjazdu. Punkt 5 autokar peen zaspanych uczestnikw opuci Racibrz, by przed poudniem zatrzyma si w Wilanowie.
Po krtkim spacerze dotarlimy do politycznego serca kraju- Sejmu RP. Tam w towarzystwie naszego posa Henryka Siedlaczka zajrzelimy w najgbsze zakamarki polskiego ustawodawstwa. W trakcie zwiedzania przywita si z nami pose, nasz absolwent Arkadiusz Mularczyk. Zdecydowanie najwikszym zainteresowaniem cieszyo si synne Muzeum Powstania Warszawskiego. Trzy godziny okazay si jednak zbyt krtkie by pozna heroiczn postaw Warszawy podczas wojny. W towarzystwie uczniw MF nie sposb byo przej obojtnie obok Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy wcznie z opiekunami na wasnej skrze dowiadczyli prawide fizyki. Ku uciesze naszych przyszych prawnikw zwiedzilimy take Sd Najwyszy oraz Kancelari Prezesa Rady Ministrw.
Jak wida duo si dziao jak na trzy dni pobytu. Mimo wyczerpujcych zaj, humorw nie zdoa popsu nawet zoliwy przypadek, ktry na jedn noc pozbawi nas wiata i ciepej wody. Paradoksalnie dodao to tylko niezapomnianego uroku wycieczce, ktra nie tylko wiele nas nauczya, ale te wietnie si wpisaa w zakoczenie naszej przygody ze szko.

Opiekunami byli:
Micha Wo