Dzie Edukacji Narodowej

14 padziernika 2010 r.

„Kochamy Nauczycieli, bo jest za co!”

W tym roku szkolnym Dzie Edukacji Narodowej w naszej szkole by szczeglny, a to za spraw powiatowych obchodw uroczystoci. Program by bardzo bogaty.
Rano msza w. w kociele WNMP, pniej akademia w piknie przystrojonej auli – tu, poza wyrnieniem pracownikw ZSO nr 1, miay miejsce jeszcze inne wane wydarzenia:
  • przedstawienie nowych wadz Samorzdu Uczniowskiego (przewodniczca Patrycja Cielik z klasy II MF1, zastpca Aleksandra Gierszewska z II BC2, skarbnik Dawid Morawiec I H a opiekunem jest pani Ewa Pytel),
  • przekazanie sztandaru przez uczniw z klasy III H Sabin Mik, Agat Pieruszk i Aleksandra Bolika nowym czonkom pocztu sztandarowego z klasy I H (skad pierwszy: Oliwia Burek, Barbara Krupa, Maciej Bencal; skad drugi: Natalia Kaas, Dominika Taraszewska i Bartomiej Komaus).
Po czci oficjalnej uczniowie zaprezentowali peen humoru program artystyczny, ktry wraz z yczeniami zadedykowali swoim nauczycielom.

Gwna cz uroczystoci rozpocza si o godz. 13.00. Gospodarzami imprezy byli: starosta Adam Hajduk i dyrektor ZSO nr 1 Wojciech Janiczko. Wzili w niej udzia znakomici gocie, m. in.: pose Henryk Siedlaczek, radna sejmiku wojewdztwa Ewa Lewandowska, wizytator kuratorium Halina Sytnikow, prezydent miasta Raciborza Mirosaw Lenk, wiceprezydent Ludmia Nowacka, radny powiatu Norbert Mika oraz wiele innych zacnych osb.

Po przemowach i yczeniach starosta Adam Hajduk wrczy nagrody za rne osignicia, sukcesy w pracy zawodowej dyrektorom i nauczycielom z powiatu raciborskiego. Wrd nagrodzonych byo a czterech pedagogw z naszej szkoy (wicedyrektor Marzena Kacprowicz, Teresa Kachel, Grayna Strzik i Krystian yczek).

Uroczysto artystycznie uwietnili oczywicie nasi bardzo zdolni uczniowie:
Ada Grka z klasy I MF2, Anna Herbut z III BC i Hanna Bratkowska z III MF piknie zapieway dowcipne piosenki o nauczycielach i dla nich, a szkolny kabaret „Ale Chaa!” zaprezentowa dwa skecze, ktre ukazyway rzeczywisto szkoln w krzywym zwierciadle. Warto doda, e autorem tekstu jednej ze scenek i aktorem zarazem jest Kamil Jasek z klasy III H. Poza nim w kabarecie wystpili: Magdalena Wieder i Aleksander Bolik, oboje z klasy III H, Micha Burek z III MF oraz Radek Drozdowski z III BG. Uroczysto bardzo adnie prowadzia Magdalena Otlik z III BC.

Po reakcji publicznoci wnioskujemy, e wystp by udany, przyczyni si do radosnego nastroju pedagogw, a uczniom przynis saw i rozpoznawalno…

G. S.