Mamy nowe boisko!

Po wielu latach oczekiwa, w czwartek 26 listopada 2009 roku, oddano do uytku nowe boisko sportowe przy naszej szkole. Starania o jego remont sigaj pocztku lat 90-tych. W dziaania na rzecz jego remontu zaangaowanych byo wiele osb, a tym czasem, kolejnym rocznikom uczniw I LO marzyo si boisko z prawdziwego zdarzenia. To znaczy takie, ktre daje poczucie bezpieczestwa nie tylko grajcym, ale rwnie uytkownikom ulicy Kasprowicza.
Warto byo czeka!!! Ku naszej radoci, mamy dzi do dyspozycji wielofunkcyjne boisko z poliuretanow nawierzchni do gry w koszykwk, p. rczn, siatkwk i p. non. Wyzwala ono ch do gry nawet w mao usportowionych osobach! Za zupenie pasywni (na szczcie nieliczni), mog znale swj „azyl” na maych trybunach przy boisku.
Oficjalnego otwarcia dokona starosta raciborski p. Adam Hajduk wraz z dyrektorem ZSO nr 1 Wojciechem Janiczko. Wrd zaproszonych goci znaleli si m. in.: przedstawiciel Urzdu Marszakowskiego Wojewdztwa lskiego p. Lucyna Ekiert, radna Sejmiku lskiego p. Ewa Lewandowska, przedstawiciele powiatowych wadz owiatowych i dyrektorzy szk ponadgimnazjalnych.

W inauguracyjnym meczu piki nonej, rozegranym przez chopcw z klasy II mf „MIASTO” – „WIE” pad remis 2 : 2. Ich wiernymi kibicami byy koleanki z klasy i pani wychowawczyni, a organizatorem zawodw by autor tekstu.

Zdjcia za zgod Nowin Raciborskich (foto M. Weidner)
Przygotowa: Piotr Michalak