WYMIANA Z LA SOUTERRAINE PO RAZ OSIEMNASTY!

W dniach 26.03-05.04.2009 29 osobowa grupa modziey klas I i II liceum wyjechaa do La Souterraine pod opiek
3 nauczycieli: Pa Joanny Kazimierczak i Magorzaty Sokoowskiej oraz Pana Leszka Radaja.

Po dwudniowej podry przez Czechy i Niemcy, z noclegiem w zaprzyjanionej ju od wielu lat Gotthar Muller Schule w Filderstadt, dotarlimy do La Souterraine.

Peni obaw i emocji rozeszlimy si do domw naszych korespondentw by z nimi spdzi weekend. Niektrzy z nas mieli okazj odwiedzi park atrakcji „Futuroscope” w Poitiers, zwiedzi Lazurowe Wybrzee czy te spdzi cay dzie na plaach nadatlantyckich.
Od poniedziaku ponownie wszyscy bylimy razem by zrealizowa plan pobytu zaproponowany przez Liceum Oglnoksztacce Raymonda Loewy w La Souterraine.

W trakcie tygodniowego pobytu mielimy okazj zwiedzi to redniowieczne miasteczko, jego przeliczne uliczki, koci i wiee. Najwiksz atrakcj La Souterraine jest jednak miniatura cyrku.

W kolejnych dniach odwiedzilimy Limoges, stolic regionu, bylimy goszczeni w Liceum Hotelarskim Jean Monnet, zobaczylimy prace w atelier porcelany „Bernardau”, uczestniczylimy w multimedialnym spektaklu w Abbaye-Bnvent, zwiedzilimy muzeum etnograficzne w Chteauponsac oraz fabryk produkujc elementy do baterii sonecznych „Emix”.

Najwiksze wraenie jednak wywar na nas Pary. Widok z wiey Eiffle’a, spacer statkiem po Sekwanie, przejazd metrem i przechadzka po najbogatszej ulicy Parya – Rivoli od Centrum Pompidou do placu Zgody pozostan na zawsze w naszych wspomnieniach.
Wyjazd do Francji z pewnoci zmotywuje nas do jeszcze bardziej intensywnej nauki jzyka francuskiego oraz zachci do ponownego odwiedzenia kraju w dolinie Loary i Sekwany.

Ju w przyszym roku odwiedz nas nasi francuscy przyjaciele i tym razem to my zaprosimy ich do odkrywania Polski i jej urokliwych miejsc.

Klasa 1L