Dzie Bezpiecznego Internetu 2009

10 lutego 2009 roku w caej Europie i po raz pity w Polsce oraz w naszej szkole - obchodzilimy Dzie Bezpiecznego Internetu.

Gwn inicjatyw tego dnia w naszej szkole byo poprowadzenie w auli debaty pt.:"Bezpieczny Internet" z udziaem podkomisarza wydziau PG Komendy Policji Pana Piotra Bociuka.

Na zakoczenie spotkania podkomisarz wrczy dyplomy uczniom biorcym udzia w Midzynarodowym Konkursie Informatycznym BBR

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w ILO jak co roku poprzedza szereg dziaa midzy innymi:
  • zamieszczenie informacji o DBI na szkolnej stronie internetowej,
  • promocja DBI w szkolnym radiowle oraz
  • przygotowanie, przez modzie materiaw informacyjnych (plakatw, biuletynw, prezentacji multimedialnych) nt. DBI
    Dodatkowo nauczyciele TI oraz informatyki Przeprowadzili cykl zaj edukacyjnych na temat bezpiecznych multimediw i cyberprzemocy.
Organizacj inicjatyw DBI 2009 zajmowali si: nauczyciel inf. Jolanta Dbiska-Banak, pedagog szkolny: Katarzyna Adamek-Chwalczyk, nauczyciel informatyki: Joanna Kazimierczak oraz uczniowie klasy 2mi

O DBI 2009

W Dzie Bezpiecznego Internetu, 10 lutego 2009 roku, ruszya oglnoeuropejska kampania medialna „Keep it fun. Keep Control”, powicona problemowi cyberprzemocy wrd dzieci i modziey. W Polsce kampania realizowana jest pod nazw „Baw si w Sieci – BEZPIECZNIE”.

"Akcja jest ju kolejnym przedsiwziciem realizowanym w ramach projektu Saferinternet.pl na rzecz zapobiegania problemowi przemocy rwieniczej w Sieci. W zeszym roku Fundacja Dzieci Niczyje we wsppracy z Fundacj Grupy TP (Gwny Partner projektu) prowadzia kampani „Stop Cyberprzemocy”. Kampania zostaa zauwaona przez 58% dorosych Polakw. A 98% Polakw uznaa takie dziaania za potrzebne (CBOS 2008).

Badania prowadzone na reprezentatywnej prbie modych internautw wskazuj na du skal problemu cyberprzemocy w Polsce (Gemius/FDN 2007):
  • 21% dzieci dowiadcza w Sieci poniania, omieszania i upokarzania;
  • 16% straszenia i szantaowana.
  • 57% osb w wieku 12-17 bya przynajmniej raz obiektem zdj lub filmw wykonanych wbrew ich woli.
  • 14% dzieci zgasza przypadki rozpowszechniania za porednictwem Internetu lub telefonw komrkowych kompromitujcych je materiaw.
Wysok skal problemu potwierdzaj dowiadczenia projektu Helpline.org.pl. Ponad poowa spord 1517 zgosze przyjtych w 2008 roku dotyczya przemocy rwieniczej w Sieci."

rdo